Haber

Antalya’daki depremzedelere yardımlar sürüyor

Antalya’da “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelere yardımlar sürüyor.

Antalya Valiliği ve AFAD koordinasyonunda Antalya ilinde SporBağışlar Özgecan Aslan Gençlik Merkezi Salonu başta olmak üzere farklı merkezlerde toplanıyor.

Görevliler tarafından gıda, battaniye, sıfır, ikinci el, hijyen, elektronik, ilaç ve hırdavat olarak ayrılan eşyalar, kargo uçakları ve tırlarla deprem bölgesindeki illere sevk ediliyor.

Kızılay grupları, kente getirilen afetzedelerin kayıt işlemleri sırasında sıcak yemek, kahvaltılık, su, çay, sütlü meyve suyu gibi yiyecek ve içecek takviyelerini de sağlıyor.

Çocukların kayıt altına alındığı alanlarda oluşturulan “Çocuk Dostu Alanlar”da psikososyal zemin sağlanmaktadır.

Gönüllüler Serik’te kan bağışında bulundu

Serik Kaymakamlığı önünde kurulan Kızılay kan bağışı aracına gelenler, beyin sarsıntısı geçiren yaralıların tedavisi için kan bağışında bulundu.

Gönüllülerden Özgür Şahin, ülkedeki zor durum nedeniyle depremzedelere katkı sağlamak için kan bağışında bulunduğunu belirtti.

Barış Salvador ise herkesi kan bağışına davet ederek, depremzedeler için ellerinden gelen her türlü maddi ve manevi desteği vermeye çalıştıklarını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu