Haber

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı.

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı.

Bozdağ, toplantının başında milletvekillerine gündem dışı bir konuşma yaptı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ümmügülşen Öztürk, 3-9 Kasım’ın Organ Bağışı ve Doku Nakli Haftası olduğunu hatırlatarak, AK Parti hükümetlerinin sağlık alanında sunduğu hizmetlerden bahsetti.

Sağlık ve sosyal güvenlik sistemi çökmüş bir Türkiye’yi 2002 yılında AK Parti’nin devraldığını belirten Öztürk, “İktidara geldiğimizde herkesin sağlık hakkına rahatlıkla erişebileceği Sağlıkta Dönüşüm Programını hayata geçirdik. Kimseyi Genel Sağlık Sigortası şemsiyesi dışında bırakmayacak bir sistem.Daha önce de söz vermiştik: “Tam anlamıyla harabeye dönen, iyileşmeden çok sıkıntıya açılan hastanelerimizi binalarından ekipmanlarına, ambulanslarından tutun da tamamen yeniledik. çalışanlarına. Biz bununla yetinmedik, hayalimiz olan şehir hastanelerini halkımızın hizmetine sunduk. Şehir hastanelerimizle dünya standartlarında hizmet veriyoruz.” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır, Tarsus Pamukluk Barajı isale hattının henüz yapılmadığını, bu hattın yapılmaması halinde 2024 yılında ciddi bir su sorununun ortaya çıkacağını belirtti.

Çiftçilerin önemli sorunları olduğuna dikkat çeken Çakır, en kısa sürede Mersin’de çiftçi mitingi düzenleyeceklerini duyurdu.

Milletvekillerinin konuşmalarının ardından CHP, Saadet Partisi, İYİ Parti ve HEDEP’in küme önerileri kabul edilmedi.

Grup önerilerinin ardından Türkiye ile Angola Arasında Gümrük Konularında Karşılıklı İdari Yardımlaşma Zaptı’nın Onaylanmasına İlişkin Kanun Teklifi üzerinde görüşmelere başlandı.

iscehisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu